הדברה ירוקה

הדברה ירוקה – ללכת לישון בשלווה

הדברה ירוקה נחשבת לשיטה חדשנית אשר פותחה רק בשנים האחרונות. בהתאם למעמדה החדש בשוק ההדברה, רוב בני האדם מתייחסים אליה בחשדנות ואינם בטוחים שהם יכולים לבטוח בשיטה זו שתחסל את המזיקים ותסלק אותם מביתם. נתוני הפתיחה אף עלולים לגרום לחשדנות לגבור. הרי מדובר על הדברה ללא ריח, אשר החומרים בה מגיעים מהטבע והרעילות שלהם נמוכה מהרגיל. כל הנתונים הללו רק גורמים לחשוב שנית על יעילותה של הדברה זו, והאם זו ההדברה שתעניק לנו את הקיץ השקט שבו אנחנו חפצים? כדי לא להתחבט בשאלה לאורך זמן, החלטנו להביא כמה נתונים שיוכלו לאמת את יעילותה של הדברה ירוקה ולפתור לנו את ההתלבטות האם להשתמש בשיטה זו אצלנו בבית.

הדברה ירוקה – פרטים כלליים

הרכב החומרים

כפי שבטבע ישנם חומרים המתנגדים זה לזה ותוקפים אחד את השני, כך בהדברה הירוקה מדובר על חומרים המתנגדים באופן טבעי לאוכלוסיית החרקים אליה מכוונת ההדברה. אם אתם נלחמים בתיקנים יש לעדכן את המדביר על כך, וכך הוא יוכל להרכיב את ההדברה בהתאם לחרק נגדו הוא נלחם. החומרים לקוחים ישירות מהצומח ומחיק הטבע ומותאמים למלחמה מדויקת כנגד כל חרק בו אמורה ההדברה לפגוע.

רישיון הדברה

מאחר והדברה ירוקה נחשבת למסובכת יותר ומצריכה ניסיון רב, יש לוודא כי המדביר בו אתם בוחרים אכן קיבל רישיון לעסוק בהדברה מסוג זה מטעם המשרד להגנת הסביבה. המשרד מחלק את הרישיונות רק למדבירים אשר עומדים בקריטריונים המחמירים ביותר, ואת דבר קיום הרישיון ניתן לגלות בקלות. כל שעליכם לעשות הוא להעיף מבט באתר של המשרד להגנת הסביבה. שם תוכלו להריץ חיפוש על אזור מגוריכם ולגלות מי המדבירים אשר זכאים לרישיון ואותם תוכלו להזמין אליכם.

עלויות

ההדברה הירוקה נחשבת לסוג הדברה יקר יחסית לשאר האמצעים הנמצאים בתחום. אמנם ניתן למצוא דרכים זולות יותר להדברה, אך היתרונות אותה מציעה השיטה מאזנים את ההתלבטות. מן הצד האחד ישנה העלות הגבוהה המהווה חסרון גדול, אך מהצד השני מדובר על חומרים טבעיים אשר אינם נחשבים רעילים לבני אדם ומאפשרים להמשיך את החיים כרגיל לאחר ביצוע ההדברה. את מערכת השיקולים יש להציב בהתאם לתקציב העומד לרשותכם ולמבט צופה לעתיד במקרה ותיחשפו בצורה מיותרת לחומרים כימיים מסוכנים.