הדברת דבורים

הדברת דבורים – לטובתכם ובשבילכם

הדברת דבורים היא צעד מציל חיים עבור אנשים להם יש אלרגיה למשפחת הדבורניים. אלרגיה למשפחת הדבורניים מתבטאת במספר מישורים, אך לכולם יש סוף אחד ידוע מראש. חלק מהאלרגיים מפתחים אדמומית ונפיחויות, אחרים מדווחים על פריחה מוזרה והרגשת חנק, אך לכולם יש אותה תוצאה במקרה של חוסר טיפול מהיר – מוות של הנעקץ. לאור תוצאותיה הרות האסון של האלרגיה, אנשים הלוקים בה צריכים להיות מודעים היטב לסביבה ולבדוק היכן הם שוהים והאם נמצאות דבורים בסביבתן. האלרגיים צריכים להיות מודעים לכל השלבים של הדברת דבורים ועבור כולנו הכנו את התנהלות ההדברה, צעד אחר צעד.

הדברת דבורים – שלב אחרי שלב

הזמנת מדביר מקצועי

לא רק אלרגיים מעוניינים לבצע הדברת דבורים ועל כן סביר להניח שמדביר מקצועי יקבל טלפונים ממספר אנשים, כל אחד מכיוון אחר. כל אחד רוצה להדביר את סביבתו בשל סיבות שונות. בין אם זו אלרגיה, חוסר אהדה לזמזום או פחד מחרקים , כולם חייבים ליצור קשר אך ורק עם מדביר מוסמך המנוסה בתחום של הדברת דבורים. הניסיון יתבטא בשטח ויהפוך את ההדברה לקלה ונוחה יותר עבור המזמינים.

איתור הכוורת

בשלב זה נכנסת לתמונה עבודתו של המדביר. אחת השיטות הידועות של הדברת דבורים היא ריסוס ישיר על הנחיל. ריסוס זה אמנם יעיל ומחסל את הדבורים איתם הוא בא במגע, אך הכוורת ממשיכה להתקיים ולשלוח אליכם נציגים. כדי להימנע ממצב זה על המדביר בראש ובראשונה לאתר את הכוורת ולוודא כי הוא יודע בדיוק היכן היא עומדת ומה דרכי הגישה אליה.

התאמת שיטת ההדברה

הדברת דבוריםניתן לבצע במספר שיטות, כאשר כל אחת שונה מחברתה ולכל אחת יתרונות משלה. בין שיטות ההדברה ניתן למצוא הדברה באמצעות ריסוס על הכוורת, הטמנת פיתיונות בשריים מורעלים ומלכודות דבורים מיוחדות. לכל אתר מתאימה שיטת הדברה אחרת ולכל מזמין שיטה שתתאים לצרכיו. על כן, לאחר איתור הכוורת יש לוודא מהי שיטת ההדברה היעילה ביותר במקרה המסוים מולו מתמודדים ובעזרת שיטה זו להתמודד עם בעיית הדבורים.