הדברת צרעות

הדברת צרעות – כל שיטות ההדברה

צרעות זה מכה שלא כתובה בתורה. אף לא אחד מאיתנו רוצה שיהיה לו קן צרעות מחוץ לבית או בכל אזור אחר ברדיוס שלו. במידה ומזהים צרעות באזור המגורים חייבים להזמין במהירות הדברת צרעות. חשוב מאוד להיזהר מהן, שכן העקיצה שלהן מאוד מכאיבה ולא נעימה. לא מומלץ לנסות להדביר לבד את הצרעות ולהתעסק איתן מכיוון שאדם שאינו מנוסה בתופעה ואינו מקצועי יכול לצאת בשן ועין מניסיון ההדברה וכמובן שגם ההדברה לא תהיה מאה אחוז ולא תפתור את בעיית הצרעות לחלוטין. על כן, הדברת צרעות עושים רק על ידי מדביר מקצועי ומנוסה.

הדברת צרעות – ונשמרתם מאוד לנפשותיכם

הצרעות מהוות מטרד לבני האדם. הצרעות עוקצות מספר פעמים עד שהן מתות והעוקץ שלהן גורם לבני האדם לאדמומיות , נפיחות וגירוד. הצרעות בשונה מהדבורים לא נמשכות לחומרים מתוקים אלא לחלבונים כגון בשר ודגים אם רוצים לתפוס את הצרעות מומלץ לא להשתמש בפיתיון מתוק כגון סוכר אלא להשתמש בפיתיון של בשר.

את הצרעות ניתן לחסל כלילי רק על ידי חיסול מלכת הצרעות. הדברת צרעות תתבצע במהלך חודש מאי שאז מלכת הצרעות ביחד עם עוזרותיה בונה את הקן שלהן. את הטלת הביציות והגדלת מספר הצרעות בקן המלכה עושה בסביבות החודשים אוגוסט, ספטמבר. בחודשים אלו המלכה והצרעות שומרים על פרופיל נמוך ולא מטרידות כל כך את בני האדם.

עם בא הסתיו והחורף, הקן שהצרעות עמלו עליו קשה, נהרס בעקבות הרוחות והגשמים והצרעות מוצאות להן מקומות מסתור במחילות ובינות לחולות עד לבוא האביב.

הדברת צרעות – השיטות להדברת צרעות

בראש ובראשונה כשבאים לבצע הדברת צרעות חייבים להרוג את מלכת הצרעות. רק כך הקן ייהרס והצרעות ירגישו חסרות הגנה ויברחו.

כמו כן, את חיסול הצרעות צריך לעשות במקומות אליהם הצרעות נמשכות כמו: מקורות מים עומדים, צמחיה עבותה ולחה וערימות אשפה.

הדברת צרעות מבצעים כך: שותלים לתוך הקן של הצרעות מלכודות עם פיתיון המאפשרות לצרעות להיכנס ולא לצאת, כמו כן, מאבקים את הכניסה לקן עם אבקה רעילה נגד צרעות. כך כל צרעה שנמלטת מהמלכודות ויוצאת או נכנסת לקן נלכדת באבקה הרעילה ומתה.