הדברת נדלים

הדברת נדלים – לשקט שלכם

הדברת נדלים היא אחת ההדברות העלומות ביותר בישראל. בעוד שהדברת תיקנים, זבובים ויתושים הן הדברות מוכרות ומוזמנות בכל שני וחמישי, הדברת נדלים אינה מוכרת לקהל הרחב – וטוב שכך. אלו מכם שנתקלו פעם בצורך לבצע הדברת נדלים יכולים לספר על חיה מפחידה למראה, בעלת מחושים בקצה הראש וצבעים עזים למראה. בארץ חיים נדלים מסוגים שונים, אך ישנו רק זן אחד, הרב נדל, הנחשב ארסי מבין כולם. את הנדל הארסי ניתן לזהות על ידי צבעי האזהרה המצויים על גופו, שחור וצהוב לכל אורך הגוף ואדום בוהק בראשו. הנדלים עצמם אינם קטלניים, אך פגישה אקראית עם נדל ארסי יכולה לגרום אי נוחות גדולה במיוחד. עקיצתו של הנדל מעוררת אדמומית מקומית, גרד, נפיחות ולעיתים אף תחושות מחנק במקרה של תגובות אלרגיות.  אז איך נפטרים מהם? בדיוק בשביל זה אתם פה.

הדברת נדלים – המדריך השלם

סתימת כל הפתחים

עיקר הסכנה מנדלים נמצאת באוזרים כפריים או לא מיושבים. הנדלים לא אוהבים את האזורים העירוניים מאחר ויש להם פחות קרקע להתחפר ולהתחבא בה. לכן, אם אתם גרים באזורי כפר וישובים חשוב להקפיד על אטימת כל הפתחים והסדקים. תצטרכו תמיד לזכור שחורים שונים עלולים לגרום לכם לבצע הדברת נדלים במיוחד במקרה ותיתקלו פנים אל פנים עם אחד שכזה.

הדברת נדלים ביתית

אם למרות שאטמתם את כל הפתחים מצאתם נדל אצלכם בבית, תצטרכו לטפל בו באופן מיידי. במקרה כזה צריך להתגבר על הפחד ולקחת ליד חפץ חד כלשהו. לאחר שתפסתם חפץ חד אתרו את הנדל שנית והתקרבו אליו בזהירות. ממרחק סביר הושיטו את היד וחתכו את הנדל לשני חלקים, לא משנה באיזה מקום. שני החלקים ימשיכו להתנועע מעט אך בשלב זה חיסלתם את הבעיה והנדל לא ימשיך להתרוצץ אצלכם בבית.

הדברת נדלים מקצועית

אם אינכם מעוניינים להתקרב לנדל מכל סוג שהוא, מומלץ לכם להזמין הדברה מקצועית שתעשה עבורכם את העבודה. המדביר יגיע, יפזר ריסוס ברחבי הבית וירסס ליד הפתחים. ריסוס זה ימנע מנדלים נוספים להיכנס ויעניק לכם שלווה לאורך זמן.