הדברה בצפון

הדברה בצפון – קצת על חומרי ההדברה

הדברה, זה נשמע לכולנו כמו מבצע צבאי קשה ומאתגר. אך היום לא כך הדבר. בעבר, באמת הדברה בצפון הייתה סיפור רציני. היה צריך לארגן את הבית מראש, להזיז את כל הציוד ולרוקן את הבית. כמו כן, אסור היה לשהות בבית בעת ההדברה ומספר שבועות לאחר מכן. היום, הדברה בצפון עושים בכמה שעות. אפשר להיות נוכחים בבית בשעת ההדברה ואפשר גם להיות בבית ישר אחרי ההדברה. אך מומלץ לפנות את הבית אחרי ההדברה למספר שעות. הדברה בצפון אפשר לעשות לבד ואפשר לעשות בעזרתו של מדביר מקצועי. הדברה בצפון שעושים באופן עצמאי לא תהיה יעילה כמו הדברה של מדביר מקצועי שבקיא היטב במקצוע ויודע בדיוק היכן למצוא את החרקים והיכן המקומות המועדים לפורענות שצריך לשים אליהם דגש בעת ההדברה.

הדברה בצפון- לא למנוסים בלבד

למרות שאנו ממליצים על הדברה בצפון על ידי מדביר מקצועי, ניתן בהחלט לעשות הדברה לבד. רק כמו הזכרנו לעיל, חשוב לדעת שהתוצאות של הדברה ביתית הם שבעים אחוז לעומת הדברה מקצועית שהיא מאה אחוז. אם החרקים ממש מטרידים את שלוות הנפש שלכם, הדברה ביתית לא תספק את השקט לו אתם מייחלים.

איך מבצעים הדברה ביתית? חומרי ההדברה באים במגוון צורות: תרסיס, ג’ל רעיל, פתיתי חומר הדברה, גז רעיל ונוזלים המפזרים במקורות אסטרטגיים בבית. שיטות ההדברה הכי נפוצה זו הדברה על ידי ריסוס.

את החומרים ניתן להשיג בכל חנות טמבור לחומרי בנין הנמצאת באזור המגורים שלכם ולעבוד לפי הוראות היצרן. יש פעמים שכתוב שמומלץ לשטוף את השטח לאחר ביצוע ההדברה ויש פעמים שאומרים שעדיף לחזור על הריסוס מספר פעמים בהפרשים של מספר ימים.

הדברה בצפון? היכן כדאי לבצע את ההדברה?

אז מהם המקומות האסטרטגיים בהם מסתתרים החרקים? בפתחי הביוב, בשירותים, בכיורים, באמבטיות, ליד החלונות וליד האור. כמו כן, חשוב לבדוק אם ארונות המטבח שלכם נקיים מחרקים. ובמידה ומצאתם שם חרקים חשוב מאוד לרוקן את הארונות לחלוטין ולבצע שם ריסוס רציני. את מוצרי המזון הפתוחים יש להשליך ישר לפח.