הדברת עכבישים

הדברת עכבישים – היכרות מוקדמת

הדברת עכבישים אינה ההדברה עליה אתם רגילים לשמוע, ובכל זאת ישנם בתים בהם הדברה מסוג זה נחשבת חובה ואי אפשר לעבור את הקיץ בלעדיה. ברוב הבתים הללו חיים אנשים בעלי פחד קיצוני מעכבישים. פחד זה אינו מאפשר להם להתמודד עם נוכחות של עכביש לידם, וכאשר הם נקלעים לסיטואציה בה הם עומדים פנים אל פנים למול עכביש הם מחווירים, מאבדים את היכולת לדבר והאימה משתלטת על כל תא בגוף. במקרים כאלו הדברת עכבישים אינה התפנקות או הוצאה מיותרת אלא ממש חובת המציאות. כדי להבין מה מרתיע את רובנו בעכבישים הקטנים כדאי להכיר מספר פרטים נוספים עליהם, כך שנוכל לראות מעט טוב יותר את התמונה הכללית.

הדברת עכבישים – הפרטים שכדאי לדעת לפני התהליך

סוגים

בכל רחבי תבל קיימים עשרות אלפי סוגים שונים של עכבישים. בישראל עצמה חיים קרוב לאלף מינים של עכבישים, כאשר מתוכם יש רק שניים אשר מסוגלים לגרום לנזק ממשי. סוגים אלו נקראים: אלמנה שחורה וששן חום. שני אלו מסוגלים אף להמית אדם על ידי עקיצה, ועל כן יש להיזהר ולהתרחק מיד כשמבחינים בהם.

צאצאים

העכביש אינו נותן לצאצאיו ולהסתובב חופשי מאחר והוא דואג מהסכנות בהם הם עלולים להיתקל בתור חרקים קטנטנים. מסיבה זו, כמה ימים לאחר הלידה סוחבת האם את העכבישים הקטנים על גבה, כך שהם נהנים מהגנה וממזון אותו מוצאת האם עבורם. לאחר מספר ימים נפסקת השמירה הצמודה והקטנטנים מתפזרים כל אחד לדרכו בעולם.

קשר בין עכבישים

אצל החרקים הקטנים אין יחס לקשרי משפחה או שכנות, ומסיבה זו לעיתים קרובות תוכלו לראות שני עכבישים נלחמים זה בזה על ידי טווית קורים וניסיון ללכוד זה את זה. המנצח מבין השניים טורף את המפסיד וכך יוצר לעצמו טריטוריה בלעדית וסיכויים רבים יותר להשגת מזון.

איכות קורים

הקורים אותם טווים העכבישים נחשבים לחומר גלם איכותי במיוחד. רוב המדענים מסכימים כי קורים אלו זה אף יותר איכותיים מהמשי אותו טוות תולעי המשי עצמן. למרבה הצער, לא ניתן להשתמש בחומר זה לשימוש מסחרי מאחר והעכבישים אינם מסוגלים לחיות זה לצד זה ועסוקים במלחמות אחד נגד השני במקום לטוות קורים.